کد خبر : 2124
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 مهر 1402 - 12:55
-

رئیس جهاد کشاورزی لرستان خبر داد؛

فراهم شدن شرایط اشتغالزایی مطلوب با استفاده از استخرهای دو منظوره

فراهم شدن شرایط اشتغالزایی مطلوب با استفاده از استخرهای دو منظوره
جلسه بررسی طرح های رسته شیلات به ریاست شاهرخی رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد.؛

به گزارش طلوع غرب به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان: سید عماد شاهرخی تصریح کرد: یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی استفاده از استخرهای دومنظوره است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به استفاده دو منظوره از استخرهای آب در مزارع کشاورزی اشاره کرد و گفت: لازم است تا از استخرهای موجود به صورت دو منظوره استفاده شود به گونه ای که از استخر آب آبیاری می توان ماهی را نیز پرورش داد و به بهترین درآمد رسید.

شاهرخی بر ضرورت استفاده از استخرهای دو منظوره کشاورزی و پرورش آبزیان تاکید کرد و گفت: این رویکرد سبب ایجاد اشتغال مولد ، توسعه آبزیان پرورشی و بهبود کیفیت خاک کشاورزی خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح؛ یک کار ترویجی و تولیدی انجام می شود که تاثیر بسزایی در اشتغال و تولید استان خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: از آنجایی که این استان دارای ظرفیت مطلوب در حوزه آبزی پروری است لازم است، در این راستا اطلاع رسانی و فرهنگ سازی های لازم صورت گیرد و کشاورزان به این سمت سوق داده شوند تا بهره وری ارتقا یابد.

شاهرخی در بخش دیگری از صحبت هایش به شرایط اشتغالزایی در این طرح گریزی زد و گفت: با ۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری در طی دوره ۵ ساله برای ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: با هم افزایی و با توجه به ظرفیت های استان در حوزه آبزی پروری و… در استفاده از استخرهای دومنظوره ، لرستان می تواند یکی از استانهای پیشرو در این طرح باشد.

وی تصریح کرد: برای اجرای ذاین طرح بایستی اصول امنیتی زیستی در مزارع پرورش ماهی بررسی شود و آب مورد نیاز برای آنها تامین گردد. در بحث بیماری های مزارع کوچک مقیاس پرورش ماهی نیز پایش و نظارت های لازم صورت گیرد.

شاهرخی گفت: واحدهای پرورش ماهی کوچک مقیاس و استخرهای چند منظوره ساماندهی شوند. همچنین در راستای صدور پروانه و گواهی حمل نیز تسریع وجود داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.